Naujienos

Darbas COVID-19 karantino metu

Darbas COVID-19 karantino metu

by Mantautas Krukauskas -
Number of replies: 0

Mieli kolegos, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai ir dėstytojai! 

Pateikiame rekomendacijas, kuriomis siekiama Jums pagelbėti dirbant ir kontaktuojant karantino metu.  

Teoriniai dalykai:

1. Kviečiame naudoti LMTA Moodle platformą ir dalintis mokomąja medžiaga, bendrauti bei naudoti virtualias auditorijas (BigBlueButton).

2. Paskaitos per vaizdo konferencijas gali vykti pagal tvarkaraštį. Dėstytojai ir studentai taip pat gali bendrauti asinchroniškai elektroniniu paštu ir per kitas platformas ar įrankius. 

3. Studentams gali būti pateikiama daugiau medžiagos savarankiškam darbui: skaitymui, žiūrėjimui, klausymuisi ir pan. 


Praktiniai dalykai:

1. Dėstytojams rekomenduojame pateikti studentams daugiau medžiagos susijusios su savarankišku darbu ir asmeniniu tobulėjimu, pavyzdžiui, meninių tyrimų tekstų, knygų, vaizdo ir garso įrašų rekomendacijas, nurodymus repertuaro studijoms ir pan. 

2. Savarankiško darbo palaikymui, jeigu įmanoma, galima pabandyti kontaktuoti per vaizdo konferencijas, naudojantis LMTA vaizdo konferencijų sistemomis ar kitais įrankiais, kurie turi pakankamą garso ir vaizdo kokybę (pvz., Apple Facetime, zoom.us ir pan.)

3. Grupinių praktinių dalykų realizacija per atstumą yra beveik neįmanoma, jų atveju rekomenduojama taip pat susitelkti į įmanomą atlikti individualų darbą (pavyzdžiui, partijų parengimą, monologų skaitymą). Bet kokiu atveju, yra naudinga palaikyti kontaktą su kolegomis, bendrai aptarti ir planuoti darbus karantinui pasibaigus ir pan.

 

Bendros rekomendacijos:

 1. Jeigu įmanoma, bandykime laikytis numatytų LMTA tvarkaraščių, ypač virtualių paskaitų/sinchroninio kontakto atveju. 

2. Nenaudokime technologijų vardan technologijų naudojimo, susitelkime į labiausiai efektyvius ir pasiteisinančius sprendimus.

3. Karantinas, nors ir iššūkis, yra tuo pačiu puiki proga ir laikas asmeniniam tobulėjimui. Pasitelkime visą savo kūrybiškumą ir jį išnaudokime! 

Pridedame patarimus darbui su vaizdo konferencijomis, kuri rengta LMTA virtualių auditorijų įrankiui BigBlueButton, bet tinka ir kitoms sistemoms: čia

LMTA Moodle platformoje per artimiausias dienas atsiras svarbiausių platformos funkcijų video demonstracijos. Kol kas galite susipažinti su BigBlueButton naudojimo instrukcija. Ačiū už kantrybę!

            

Dėl klausimų ir konsultacijų, susijusių su Moodle platforma ir jos techniniais aspektais bei funkcionalumu, kreipkitės į Roberto Becerra: roberto.becerra@lmta.lt

Dėl klausimų ir konsultacijų, susijusių su vaizdo konferencijų naudojimu (tiek teorinėms, tiek praktinėms paskaitoms), kreipkitės į Vytenį Gadliauską: vytenis.gadliauskas@lmta.lt

Dėl nuotolinio ir mišraus metodologijos konsultacijų ir technologijų naudojimo kreipkitės į Mantautą Krukauską: mantautas.krukauskas@lmta.lt

Taip pat galite mums rašyti bendru adresu - emokymas@lmta.lt

 


(Edited by Francisco Roberto Becerra Bravo - original submission Friday, 20 March 2020, 4:52 PM)